Zbylé dvě hodinky, z nichž každá je omezena na pouhých 500 kusů, přebírají podněty přímo z různých vzorů Seiko nebo Rowing Blazers. Šachovnicový rám „Rally Diver“ je inspirován stejnojmenným vintage Seiko. Nyní jsou hodinky znovuzrozeny s mírně střízlivějším kulatým pouzdrem a ostrým černobílým vzorem. Hodinky s klikatou lunetou jsou mezitím celé Carlson: Vzor je charakteristickou atmosférou Rowing Blazers.

Kromě standardních kovových náramků se nejkvalitnejsi repliky hodinek dodávají také s látkovými řemínky NATO ve výrazných barvách, jako je mátově zelená a duhová. Hodinky mají také skeletonizované zadní pouzdro. Ne, takhle ne – myslím to doslova, je tam shrbená kostra, opřenou hlavou o kostnatou ruku, vyleptanou na zadní straně hodinek. Kresba je dalším motivem Rowing Blazers a je vhodně zahrnuta jako memento mori – neustálá připomínka, že nám neustále dochází čas. A pokud stejně všichni zemřeme, neměli bychom alespoň sledovat, jak minuty plynou na super zábavné hodince?

Znuděná kostra na zadní straně pouzdra hodinek
Hodinky z limitované edice jsou již vyprodány u Rowing Blazers i Hodinkee. V době psaní tohoto článku je posledním místem, kde se můžete přihlásit, webová stránka společnosti Seiko. Barevně blokovaný kousek je také k dispozici u Rowing Blazers, kde je nákup dodáván s kloboukem Seiko táta.

Pro 99 % se může posedlost hodinkami cítit jako skutečný úlovek-22. Není těžké zamilovat si kousky samotné, legendy, které je nosily, technické kouzlo spojené s jejich výrobou a jejich někdy ohromující design. Ale přichází s doslovnou cenou: Z velké části jsou ty úplně nejlepší a nejoblíbenější repliky audemars piguet drahé a nákup pouze jedněch pravděpodobně vyčerpá spořící účet. (To, že zůstávají pro většinu mimo dosah, je nepochybně součástí jejich přitažlivosti.) Díky tomu je dnešní vydání Seiko x Rowing Blazers tak šťavnaté.

Trojice nových hodinek za 500 dolarů je vzácným příkladem nekompromisních kousků. Poskytují design a funkci – a samozřejmě také cenu. Neo-prep značka Rowing Blazers přebírá milované Seiko 5, které jsme již nazvali „největším cheatovým kódem“ v hodinkách kvůli jeho mechanickému strojku a relativní ceně na úrovni suterénu, a přidává své vlastní charakteristické rozmarné prvky. „Spolupráce se společností Seiko je splněným snem,“ uvedl zakladatel Rowing Blazers Jack Carlson prostřednictvím tiskové zprávy. „Mám malou sbírku nových i historických Seiko a jsem touto značkou posedlý.“ Rowing Blazers má na svých webových stránkách sekci věnovanou historickým hodinkám a minulé kampaně představovaly kousky jako Rolex Oyster Perpetual s razítkem Domino. V této spolupráci je patrné, že oceňujeme stránku hodinek, která je zábavnější.

„Rámy jsou na těchto třech hodinkách opravdu charakteristické,“ řekl Carlson. „Chtěl jsem, aby tato kapsle byla nenápadná, jemná – ale také zábavná.“ Žádný kus nezažívá lepší časy než kus s vícebarevným rámečkem, který Carlson popisuje jako poctu 90. letům. Není těžké si představit, že se tento barevně blokovaný vzor objeví někde ve filmu The Fresh Prince of Bel-Air, ale prsten barev se příliš neliší od vzorů starých jachtařských hodinek, opírající se přímo o Big Blazers od Rowing Energie Cape Cod. (Toto je také jediný neomezený kus kolekce.)